הבלוג לפיתוח קריירה עם פרופ׳ סמילנסקי

כלים לניהול קריירה, כתיבת קורות חיים ועוד

155H (1280x853)

הדקה הקובעת בחיפוש עבודה

פורסם: דצמבר 16, 2014

הרושם הראשוני שאנו יוצרים במפגש עם מעסיק פוטנציאלי או מישהו שיכול לפתוח לנו דלתות להזדמנויות תעסוקה עתידיות יקבע את האפקטיביות של הקשר. הביטוי "אין הזדמנות שניה ליצור רושם ראשוני" מסכם עד כמה חשובים המשפטים הראשונים שאנחנו אומרים כשאנחנו פוגשים מישהו.
המושג נאום מעלית, או באנגלית "Elevator Pitch", מתאר מצב היפותטי בו אנו פוגשים מישהו במעלית ויש לנו פחות מדקה להשאיר עליו רושם שיעורר אותו להמשיך את השיחה אתנו כשהגענו לקומת הכניסה.
שניים או שלושה משפטים שיאמרו במעלית חייבים לתת לשומע להבין מה מיוחד בנו ולמה אנו מעניינים כאנשי שיחה. "נאום המעלית" איננו קשור במציאות למעל

קרא עוד »
128H (1280x853)

מתקילים אותך בראיון עבודה?

פורסם: דצמבר 11, 2014

בסקר שנערך ע"י אולג'ובס, ציינו 37% מהמשיבים את השאלה "מהם החסרונות שלך?", כשאלה הקשה ביותר בראיון עבודה.

שאלות

מנקודת המבט של המראיין, הוא/היא צריכים להכירך אותך לעומק, הן מבחינת העוצמות והן מבחינת החולשות. באיזו מידה יש לך ניסיון רלוונטי והאם יש לך את התכונות (כמו התמדה, יכולת לבנות יחסי אנוש טובים וכדומה) שלדעתו חשובות להצלחה בתפקיד. המראיין ינסה להעריך את העוצמות והחולשות שלך במגוון של דרכים ישירות ועקיפות. אך השאלה הישירה,

קרא עוד »
2014-07-life-of-pix-free-stock-photos-keys-keys-mixture (1280x853)

למה אף אחד לא חוזר אליך?

פורסם: נובמבר 26, 2014

ישנם דברים שברור לנו שצריך ללמוד אם אנחנו רוצים להצליח בהם. למשל, היום די ברור שמי שעושה קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי משפר את סיכוייו לקבל ציון גבוה. מי שילך לשיעורי טניס ישחק טוב יותר ממי שקנה מחבט והתחיל לשחק עם חברים. לעומת זאת, בתהליך חיפוש עבודה, מרבית האנשים פועלים על בסיס אינטואיטיבי – כותבים קורות חיים, נכנסים לאתר משרות, פונים לתפקידים מתאימים ומקווים לטוב.
עולם העבודה השתנה, נהיה אכזרי וחסר פשרות, אנשים שולחים עשרות קורות חיים לא מקבלים תשובה ולא מבינים מדוע. התשובה היא שעם השתנות השוק יש לשנות גם איך לחפש בו עבודה. משמע, חשוב ללמוד איך להתנהל באופן הנכון ע

קרא עוד »
Vgu1RUfKT3WN1ZYxSWaR_14672519443_13d8873062_k

לדעת מתי להתפטר – 3 עצות לזינוק בקריירה

פורסם: אוקטובר 30, 2014

בהתבסס על ניסיוני הרב בתחום הקריירה, בראיון זה אני משתף אותך בשלוש עצות זהב להצלחה וניהול קריירה. תחילה, אתייחס לחשיבות הרבה של התפתחות רחבה ולא צרה. עובדים ומנהלים מתקדמים בפירמידה, שהולכת ונהיית מאוד צרה-עד שמגיעים לרמה בכירה בה כבר לא מתאפשר להם להסתכל לצדדים. החיים הם אופציות, למד לנצל אותם ולהרחיב את נקודת המבט שלך.

קרא עוד »
132H (1280x853)

הגיל דופק אותך בראיונות עבודה?

פורסם: אוקטובר 28, 2014

מדגם של מחפשי עבודה נשאלו בסקר של Alljobs , "האם במעמד ראיון העבודה נשאלת מה גילך?" כלכליסט מצטט את עו"ד שטיין שאומרת : "בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ובהתאם לפסיקה, אפליה מחמת גיל היא אסורה במישרין או בעקיפין. שאלות שנועדו לברר את גיל המרואיין, גם אם הן עקיפות, הן אסורות מכיוון שהן עשויות להיחשב כמפלות. אם תוגש תביעה בעילה של אפליה אסורה ע"י מועמד לעבודה שנשאל בראיון שאלות מסוג זה, על המעביד יהיה הנטל להוכיח שהוא אינו מפלה”. כפי שאנחנו רואים, למרות האמור לעיל, מעסיקים ממשיכים לשאול מועמדים לעבודה לגילם.

קרא עוד »

“לפרופסור סמילנסקי יש ניסיון בינלאומי רחב ומתוך עבודתי איתו
אני מעריך מאוד את יכולתו לעזור לאנשים לפתח את עצמם”

quote-avatar

- ארז ישראלי, סמנכ”ל בכיר, טבע