הרצאות לפיתוח קריירה עם פרופ׳ סמילנסקי

מתוך הספר החדש של פרופ׳ סמילנסקי “זינוק בקריירה: מהו הצעד הבא שלך?”

להניח את היסודות להצלחה

הספר הזה מיועד לאפשר לך, הקורא – לעודד אותך, לדחוף אותך – להעז ולבצע זינוק בקריירה. לכולנו יש עבודה וקריירה. כל כמה שנים אנחנו מתקדמים ועוברים לתפקיד הבא; לפעמים לתפקיד מקביל לזה שהיה לנו, ולפעמים לתפקיד בכיר יותר שמעניק לנו יותר אחריות, יותר עניין, יותר כסף, יותר כבוד.

קרא עוד »

מה זאת קריירה טובה

כדי לאפשר לעצמך לבצע קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה, אתה קודם כול צריך להבין מה זאת קריירה ובעיקר – מה זאת קריירה טובה. אילו הזדמנויות עומדות בפניך? מה קורה לאנשים אחרים? איך שינויים בסביבה העסקית והארגונית בארץ ובעולם, בארגון שלך ובארגונים אחרים סביבך משפיעים על הגדרת "קריירה" ועל הגדרת "קריירה טובה". אילו בעיות זה מעורר ואילו הזדמנויות נוצרות מתוך זה? ככל שתהיה לך הבנה מעמיקה יותר של שוק העבודה, של הדברים המתרחשים בעולם התעסוקה, כך תוכל לתכנן את הקריירה שלך בצורה טובה יותר ולמקסם את היכולות שלך ואת הפוטנציאל שלך, ולהגיע כמה שיותר רחוק תוך ניצול ההזדמנויות הקיימות.

קרא עוד »

מה חשוב לך בקריירה?

רוב הארגונים נותנים לנו הזדמנויות לקבל תפקיד חדש ולהתקדם בקריירה שלנו בהתאם לצורכי הארגון, שאינם בהכרח הצרכים והרצונות שלנו כעובדים. לפעמים מציעים לך להתקדם לתפקיד בכיר או לתפקיד רוחב, ויכול מאוד להיות שזה בדיוק מה שרצית. או, שאפילו אם לא חשבת על זה מראש, במחשבה שנייה זה בדיוק הדבר שיעזור לך להתקדם. אבל לרוב, כשמציעים לך לשנות תפקיד זה לא נובע מתוך מחשבה מעמיקה על מה שאתה רוצה או מחשבה מעמיקה של הארגון על מה באמת יהיה טוב לקריירה שלך, מה יעזור לך לנצל את הפוטנציאל שלך. לרוב, תזוזה בתוך הארגון נובעת כאמור מצרכים של הארגון ובמקרה האידאלי יש התאמה בין הצרכים של הארגון לבין הצרכים שלך. יש אמרה באנגלית שלפיה "לא בוחנים את השיניים של הסוס שקיבלת במתנה". ולכן מה הטעם להתלונן על קידום או על תזוזה רוחבית שאולי תתרום לך בעתיד?

קרא עוד »

העוצמות והחולשות שלך

כשאתה מתכנן איך לעשות את קפיצת המדרגה בקריירה שלך, שתביא אותך גם להישגים משמעותיים בטווח הקצר וגם תפתח בפניך אפשרויות לעתיד, כדאי שתפעל מתוך הבנה עמוקה של העוצמות ושל החולשות שאתה מביא עמך לכל תפקיד.

קרא עוד »

ניתוח הקריירה עד כה

מטרת פרק זה היא לאפשר לך להסתכל לעומק על הקריירה שלך עד כה, ולראות מה אתה יכול ללמוד על ידי הסתכלות ביקורתית על הדרך שעברת ומתוך כך לבנות לעצמך מטרות להמשך הקריירה – את הצעד הבא ואפילו שני צעדים קדימה. הסתכלות על מסלול הקריירה תאפשר לך להיפתח לאמביציה שלך ולהגיע לתפקידים בכירים בארגונים משמעותיים בארץ או בעולם.

קרא עוד »

“לפרופסור סמילנסקי יש ניסיון בינלאומי רחב ומתוך עבודתי איתו
אני מעריך מאוד את יכולתו לעזור לאנשים לפתח את עצמם”

quote-avatar

- ארז ישראלי, סמנכ”ל בכיר, טבע