ישנם דברים שברור לנו שצריך ללמוד אם אנחנו רוצים להצליח בהם. למשל, היום די ברור שמי שעושה קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי משפר את סיכוייו לקבל ציון גבוה. מי שילך לשיעורי טניס ישחק טוב יותר ממי שקנה מחבט והתחיל לשחק עם חברים. לעומת זאת, בתהליך חיפוש עבודה, מרבית האנשים פועלים על בסיס אינטואיטיבי – כותבים קורות חיים, נכנסים לאתר משרות, פונים לתפקידים מתאימים ומקווים לטוב.
עולם העבודה השתנה, נהיה אכזרי וחסר פשרות, אנשים שולחים עשרות קורות חיים לא מקבלים תשובה ולא מבינים מדוע. התשובה היא שעם השתנות השוק יש לשנות גם איך לחפש בו עבודה. משמע, חשוב ללמוד איך להתנהל באופן הנכון על מנת להשיג את העבודה שאתם מחפשים.
בעבר, מספיק היה לסיים לימודי תואר ראשון בכדי למצוא עבודה בארגון גדול ולהתקדם בתוכו לתפקידים בכירים יותר כל כמה שנים ובכך להיות "מסודר". עבודה קבועה, ארגון מסודר – מסלול קריירה מסורתי. כיום השוק דוחף לדינאמיות במשרות, לתחלופת עובדים, לניסיון מגוון ולחוסר קביעות. תהליך חיפוש עבודה אפקטיבי בשוק של היום חייב להיות שונה. אנשים רבים עם תואר ראשון וגם עם תואר שני לא מוצאים עבודה ומשך החיפוש הולך ונהיה ארוך יותר. כך, אנשים איכותיים מאוד שלא מכירים את 'חוקי השוק החדשים', שולחים קורות חיים לכל עבר, לא מקבלים תגובות מכיוון שלכל משרה באינטרנט ישנם עשרות מתמודדים ונכנסים למסלול מתסכל ומייאש עם תחושה ש- 'אף אחד לא רוצה אותם'. בשלב הזה יש אנשים שפונים לעזרה בשדרוג קורות החיים או בהכנה לראיון עבודה, מה שלא בהכרח מניב תוצאות כי זוהי עזרה נקודתית שאינה נוגעת לתהליך החיפוש.
המשמעות של תהליך חיפוש עבודה שלוקח זמן רב ואינו ממוקד ומדיוק דיו היא לרוב פשרה. הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. ככל שהתהליך לוקח זמן רב יותר כך יגדלו חורי ה'מסננת' שלנו. נסכים לקבל תפקידים מקבילים לאלו שכבר עשינו ואף נמוכים מהם ולרדת בשכר או בתנאים אחרים. המחיר לרוב יבוא לידי ביטוי לא רק בתפקיד שנתפשר עליו אלא גם בתחושת הסיפוק שלנו, בערך העצמי ובאסרטיביות שנגלה לגבי פיתוח הקריירה שלנו. וברוב המקרים נמצא את עצמינו כעבור שלוש שנים באותה נקודה שכבר היינו בה ובלי יכולת להתקדם.
מניסיוני בעולמות הייעוץ האישי ובהנחיית סדנאות למציאת עבודה ולפיתוח הקריירה, אלו שמזהים מוקדם כי השוק השתנה ושכדאי ללמוד איך להתנהל בו בהצלחה, הם אלו שיצליחו לפעול בצורה אפקטיבית יותר ויתקדמו מהר יותר מבחינת הצעד הבא בקריירה שלהם. אלו הם לרוב האמביציוזיים שאינם מוכנים להתפשר. במהלך השנים ליוויתי מאות אנשים מתחומים שונים בקריירה שלהם ואני יודע שאפשר ללמוד ולפתח את היכולות שמאפשרות למצוא את התפקיד שימקסם את הפוטנציאל שלכם בעבודה.

אז מה יש כאן ללמוד?

קורות חיים, משודרגים ומתאימים למשרה המבוקשת ככל שיהיו, לא מבטיחים מציאת עבודה. כיום הרבה משרות אינן מפורסמות כלל וגם לאלו שמפורסמות לרוב יגיעו עשרות ומאות פניות. מציאת העבודה שתתאים לכם מבחינת התאמה ליכולות שלכם, הזדמנויות לפיתוח מקצועי והגשמת האמביציה דורשת מספר מיומנויות שניתנות לפיתוח. מיומנויות אלו יגבירו משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל תפקיד נכסף. לדוגמא:

  1. האם אתם יודעים למכור את עצמכם? צריך ללמוד איך לנתח את הניסיון התעסוקתי שרכשתם עד כה ולהפוך אותו למסר ממוקד וברור שמתאר את העוצמות שלכם בהתייחס לדרישות תפקיד נתון.
  2. האם אתם יודעים מהו תהליך מכירה אפקטיבי? הכרות עם תהלכי מכירה מהווה בסיס שניתן לתרגמו במכירה של עצמנו למעסיק פוטנציאלי.
  3. האם אתם יודעים להגדיר קשת תפקידים רלוונטיים? על מנת להרחיב את האופציות צריך לדעת איך לתרגם את הניסיון והיכולות שלכם כבסיס לפניה לסוגים שונים של תפקידים.
  4. האם אתם יודעים מה הבדל בין נטוורקינג מקצועי ממוקד לנטוורקינג רנדומלי? הגיוס למרבית המשרות היום הוא בשיטת "חבר מביא חבר" אבל לרובנו אין מספיק חברים שיפתחו לנו דלתות. נטוורקינג רנדומלי אינו אפקטיבי דיו אבל עם הידע והכלים המתאימים אפשר לבנות נטוורק איכותי שיפתח לפניכם דלתות בארגונים בהם אתם רוצים לעבוד.
  5. האם אתם מודעים למה שמונע מכם להתקדם? זיהוי נכון של החסמים שמונעים מכם לפעול בצורה ממוקדת יכול לאפשר לכם לצאת מהתקיעות ולהשיג את התפקיד שיפתח בפניכם אופקים חדשים.

שאלות מסוג אלה, מדגימות את העובדה שיש הרבה ידע וכלים שיעזרו לכם למצוא את התפקיד אליו אתם שואפים ולהחליט על הצעד הבא בקריירה שלכם. הבנה מעמיקה של השינויים בשוק העבודה ושל אמצעי החיפוש הנכונים תפתח בפניכם אופקים חדשים. אתם רואים אנשים אחרים מתקבלים לעבודה ומתקדמים בקריירה ולא מבינים למה רק לכם זה לא קורה או למה לוקח לכם כל כך הרבה זמן? האמביציה בשילוב עם הרצון ללמוד הם שעושים את ההבדל! יש הרבה ללמוד בתחום חיפוש העבודה. פיתוח המיומנויות הנדרשות, במקום המתנה פסיבית לתשובה ממודעת 'דרושים' או ציפייה לכך שמישהו יציע לכם תפקיד, יאפשרו לכם להגיע רחוק.