בסקר שנערך ע"י אולג'ובס, ציינו 37% מהמשיבים את השאלה "מהם החסרונות שלך?", כשאלה הקשה ביותר בראיון עבודה.

שאלות

מנקודת המבט של המראיין, הוא/היא צריכים להכירך אותך לעומק, הן מבחינת העוצמות והן מבחינת החולשות. באיזו מידה יש לך ניסיון רלוונטי והאם יש לך את התכונות (כמו התמדה, יכולת לבנות יחסי אנוש טובים וכדומה) שלדעתו חשובות להצלחה בתפקיד. המראיין ינסה להעריך את העוצמות והחולשות שלך במגוון של דרכים ישירות ועקיפות. אך השאלה הישירה, שלרוב תשאל לקראת סוף הראיון, היא הזדמנות אחרונה מבחינתו לראות האם "תיפול בפח" ותנדב מידע קריטי על משהו בעיתי שהוא לא הגיע אליו בעצמו.
כמרואיין, אתה מנסה ליצור רושם כמה שיותר חיובי, ומכאן בא החשש לדבר על חולשות שאולי יגרמו למראיין לבחור במועמד אחר לתפקיד . זו תהיה טעות מבחינתך למקד תשומת לב בחולשות בתחומים החשובים להצלחה בתפקיד הנדרש כי אז אתה למעשה פוסל את עצמך במו ידיך.
מכיוון שאינך יכול לענות תשובה כמו "אין לי חסרונות שימנעו ממני להצליח בתפקיד" אתה חייב לתת תשובה שתתייחס לחסרונות אבל לא תעורר חששות משמעותיים אצל המראיין.
העצה השכיחה בתחום זה, הינה לתאר חסרונות שהם למעשה יתרונות כמו "פרפקציניזם", "חוסר איזון בין בית לעבודה" ותיאורים דומים. ה"תכסיס" הזה מוכר למראיינים והם יבינו שזו התחמקות ואז ילחצו לתת משהו שהוא "באמת חסרון". בכך ידחפו אתכם להצהיר על חסרונות שלא תיכננתם להתמקד בהם.
אפשרות טובה יותר, היא לתאר חסרונות אמיתיים אך ברורים מאליהם. למשל, חסרונות שמתייחסים לתוכן הספציפי של העבודה והארגון אליו אתם פונים. כך למשל, מועמדים לתפקיד מנהל/ת משאבי אנוש בחטיבת הייצור של ארגון תעשייתי בתחום הביגוד, יוכלו לתאר כחסרון: "אין לי ניסיון בעבודת משאבי אנוש בבתי חרושת בתחום הביגוד. בתפקידי הקודם עבדתי בבית חרושת בתחום הפרמצבטיקה. מצד אחד קיים דמיון משום שמדובר בסביבה תעשייתית עם כל הנושאים הנובעים מכך. אך ודאי יהיו נושאים שקשורים לתחומיי ייצור ביגוד שלא אכיר ולכן אצטרך ללמוד אותם."
דוגמא אחרת תהיה מתחום הטכנולוגיה, למשל, כאשר אתם מועמדים לתפקיד ב-QA של ארגון שמיישם תוכנה בתחום הכספים. גם כאן, באם התבקשתם לתת דוגמא לחסרון תוכלו לומר משהו כמו :"יש לי הרבה ניסיון בתחום ה-QA כמו שאת רואה מקורות החיים שלי. אבל יש לי חסרון בכך שמעולם לא עבדתי עם תוכנות בתחום הכספים ואני בטוח שאצטרך ללמוד את זה".
דוגמא שלישית תתייחס לא לתוכן התחום אלא למאפייני הארגון. למשל, באם אתה פונה למשרת מנהל השיווק בחברה עם 200 עובדים, ונשאל לגבי חסרונותיך, תוכל לענות: "כמו שאת רואה, יש לי הרבה ניסיון כמנהל שיווק אלא שעד עכשיו עבדתי רק בארגונים גדולים ואין לי ניסיון בארגונים בסדר גודל כמו שלכם. אני מתאר לעצמי שיהיו הבדלים בצורת התפקוד הנדרשת ואצטרך בהדרגה ללמוד"
בכל הדוגמאות האלו אני כמרואיין מפנה את תשומת הלב של המראיין לחסרון שנובע מחוסר ניסיון ספציפי, כאשר אני יודע בבירור שהמראיין יהיה מודע לחסרון הזה מתוך קריאת קורות החיים שלי. הוא יודע שלא עבדתי בתחום הביגוד, תוכנות כספים או בארגון של 200 עובדים.
בצורה כזו, אני כמרואיין ממקד את השיחה בחסרונות אשר ניתנים לטיפול בצורה יעילה ופשוטה יחסית , מראה פתיחות מבחינת צרכי הפיתוח שלי ויחד עם זאת לא מעורר חששות אצל המראיין לגבי ההתאמה שלי לתפקיד שבו מדובר.