אחת השאלות הנפוצות ביותר בנושאי קריירה הינה איך לכתוב קורות חיים. כאשר בודקים בגוגל רואים שבעוד ששאלות בנושאים כמו ייעוץ קריירה, פיתוח קריירה או שיפור קריירה זוכות ללא יותר מ-700 חיפושים בחודש, שאלות כגון איך לכתוב קורות חיים זוכות לסביבות 10,000 חיפושים בחודש.

אז איך באמת צריך לכתוב קורות חיים בכדי שיהיו מסמך אפקטיבי?

אפקטיביות המסמך תלויה בהשפעתו על הקורא. באיזו מידה מי שקורא את קורות החיים שלך יחשוב שאתה בעל ניסיון, מוכשר ומתאים לתפקיד שאליו מנסים לגייס מועמד מתאים. ולכן, קורות החיים האפקטיביים יהיו מסמך 'שמוכר' אתכם כבעלי יתרון תחרותי בהשוואה למועמדים אחרים.
ישנם מחקרים רבים על מה גורם לתהליך מכירה להיות אפקטיבי (למשל ספרו של נייל רקהאם, 'אסטרטגיית מכירה ממוקדת לקוח') ובהכללה ניתן לסכם שהאפקטיביות מתרחשת כאשר התהליך מתחיל בהבנה יסודית של צרכי הלקוח ואחר כך המכירה מתמקדת באיך המוצר שנמכר מוסיף ערך ללקוח בהקשר לצרכים שהוגדרו ולא במאפיינים הטכניים של המוצר או השרות.
ואם נכליל מהמחקרים על מכירה אפקטיבית לכתיבת קורות חיים אפקטיביים ככלי 'למכירת' מועמדות למשרה אז הם צריכים להתבסס על הבנה של מהם הצרכים של המעסיק, מה הוא/היא מחפשים במועמד למשרה, והן על תיאור ממוקד של איך את/ה תוסיפ/י ערך לתפקיד ולא על מאפיינים 'טכניים' שונים שיש לך.

איך זה נראה בפועל?

ניקח לדוגמא את מסמך קורות החיים של ישראלה ישראלי (לחצו כאן לצפייה).
כשבוחנים את קורות החיים לעיל בעיין ביקורתית מתוך הפרספקטיבה של מסמך 'מכירה' חשוב לבדוק את התפקיד שכותבת קורות החיים מעוניינת לקבל. תפקידים שונים דורשים ניסיון ויכולות שונות ולכן חשוב יהיה לבנות קורות חיים שכתובים בהתאמה לצרכים של המועסק הפוטנציאלי (כמובן תוך תאור האמת התעסוקתית של המועמד).
מתוך הנחה שהמועמדת ישראלה ישראלי פונה למשרת מנהלת השיווק של חטיבת מוצרי הצריכה בחברה ישראלית עם מכירות בינלאומיות בתחום הביגוד הרי שלקורות החיים לעיל יש מספר חסרונות:

  1. יש כאן תאור טכני של הלימודים ומסלול הקריירה של ישראלה אבל בצורה שהיא כתבה את קורות החיים שלה היא משאירה את הקורא לנחש מהן היכולות שלה ומה היא חושבת שהיתרון התחרותי שלה בהשוואה למועמדים אחרים.
  2. בתאור כל תפקיד שמילאה לאורך הדרך, ישראלה מונה מה היו תחומי האחריות שלה אבל לא מתארת את ההישגים אליהם הגיעה. מכיוון שמטרת קורות החיים הוא 'למכור' אותה כמישהי שיכולה להוסיף ערך בתפקידה החדש הרי שחשוב להדגיש עד כמה היא הוסיפה ערך בתפקידיה הקודמים.
  3. באופן כללי קורות החיים כתובים כמסמך טכני ומשעמם ואינן יוצרים אצל הקורא תחושה שישראלה היא אדם מיוחד עם ניסיון ייחודי ויכולות ייחודיות. ומכאן, קורות החיים אינם מבדלים אותה ממגוון של מועמדים אחרים שיפנו לתפקיד.

הגירסא הבאה לעומת זאת כתובה בכדי להדגיש את היתרון התחרותי שישראלה תביא לתפקיד מנהלת שיווק של חטיבת מוצרי הצריכה בחברה ישראלית עם מכירות בינלאומיות בתחום הביגוד. צפו בקורות החיים החדשים של ישראלה ישראלי.

ולסיכום

קורות החיים הינם מסמך שמטרתו 'למכור' אותך למנהל המגייס ולחברות השמה כמועמד/ת בעל יתרונות תחרותיים ברורים.
המסמך לכן חייב לכלול מיד בהתחלה סיכום של הניסיון והיכולות כך שהקורא יבין מיד שיש לפניו מועמד/ת מיוחדים.
בתיאור כל תפקיד חשוב להתמקד בערך המוסף שנתתם לארגון על מנת שהמגייס יניח שתוכלו לפעול בצורה דומה גם אצלו.