הרצאות לפיתוח קריירה עם פרופ׳ סמילנסקי

מתוך הספר החדש של פרופ׳ סמילנסקי “זינוק בקריירה: מהו הצעד הבא שלך?”

הצעד הבא בקריירה

קפיצת מדרגה מתחילה מצעד ראשון, והמטרה היא להבין מהם הצעדים שיאפשרו לך בטווח הבינוני להגיע לתפקידים הרבה יותר בכירים ומשמעותיים ובכך להיות אחראי לתחום משמעותי ולקבל תגמולים בהתאם. קפיצת מדרגה בקריירה תלויה בהבנה מעמיקה שלך את האפשרויות העומדות בפניך.

קרא עוד »

המותג האישי

אחד המרכיבים העיקריים ביכולת שלך להאיץ את קצב ההתקדמות ולבצע קפיצת מדרגה בקריירה היא להיות ברור לעצמך ולאחרים מבחינת מי אתה, מה אתה יודע, במה אתה טוב, איך אתה עובד, ולאור זה – מהו הערך המוסף המשמעותי שאתה מביא לארגון ומהו היתרון התחרותי שלך מול אנשים אחרים.

קרא עוד »

כתיבת קורות חיים

בסוף כל הרצאה או סדנה על פיתוח קריירה, תמיד שואלים אותי איך לכתוב קורות חיים. אנשים רוצים שאסתכל על קורות החיים שלהם ואעזור להם לשפר את המסמך. אחרים מחפשים את הסוד של כתיבת קורות החיים בצורה האולטימטיבית שתסייע להם בקריירה. בסוף הספר יתוארו כמה ספרים שמדברים על קריירה ואיך לבנות אותה, ואין כמעט ספר בנושא הזה שלא מקדיש פרק ולפעמים יותר לשאלה של איך לכתוב קורות חיים. אבל במציאות, כתיבת קורות חיים היא דבר פשוט מאוד ומצד שני, היא לא באמת מרכיב משמעותי בפיתוח הקריירה שלך. אנשים, מנהלים ועובדים נוטים ליחס כוחות קסם לקורות החיים. יש פנטזיה שאם קורות החיים שלך יהיו נהדרים, אידאליים, אז יפתחו בפניך כל השערים. תשלח את קורות החיים שלך למישהו, הוא יקרא את המסמך ויגיד "וואו זה בדיוק האדם שחיפשתי, זה בדיוק האיש שאני צריך בשביל המשרה שאני מחפש בעבורה מועמדים כרגע". תענה למודעה בעיתון או למשרה שמופיעה באינטרנט, תשלח את קורות החיים שלך ומיד תוזמן לריאיון עבודה.

קרא עוד »

נטוורקינג (רישות מקצועי) לקריירה

הכלי המרכזי שבאמצעותו תבנה את הקריירה שלך ותגיע לקפיצת מדרגה משמעותית הוא נטוורקינג ממוקד. "אנשים קונים אנשים", ולכן הדרך העיקרית שבאמצעותה תהיה לך הזדמנות להיחשף ולקבל תפקידים משמעותיים יותר ממה שאתה ממלא עד היום היא על ידי היכרות עם אנשים שיש להם את הגישה לתפקידים כאלה.

קרא עוד »

ראיון אישי וראיון עבודה

מועמדות לתפקיד חדש ובכיר יותר בארגון שלך או בארגון אחר מתחילה בסדרה של פגישות אישיות. אולי פגשת מישהו שמכיר מישהו בחברה שבה הוא עובד והם מחפשים מועמדים ואתה המועמד האידאלי. אולי זה לקוח שבפגישה איתו אתה מגלה שהוא מחפש מישהו שיש לו בדיוק את הכישורים שיש לך. אולי זאת שיחה עם מנהל שאין לו כרגע שום צורך לגייס אבל אחר כך כשתהיה משרה פנויה, אם שמרת איתו על קשר אז הוא ידבר אִתך כי הוא מכיר אותך וסומך על שיקול דעתך ועל הערך המוסף שאתה יכול להביא. אולי זאת פגישה עם מנהל שיש לו משרה פנויה והוא מראיין אותך כאחד המועמדים למלא את התפקיד. אולי זאת פגישה עם מנהל בכיר שאין לו משרה פתוחה אבל אתה מאוד מוצא חן בעיניו והוא ייצור משרה חדשה שתתאים לך.

קרא עוד »

“לפרופסור סמילנסקי יש ניסיון בינלאומי רחב ומתוך עבודתי איתו
אני מעריך מאוד את יכולתו לעזור לאנשים לפתח את עצמם”

quote-avatar

- ארז ישראלי, סמנכ”ל בכיר, טבע